TEORİK VE DİREKSİYON SINAVLARI

TEORİK VE DİREKSİYON SINAVLARI

Ehliyet eğitiminde Sınav iki aşamalıdır.. Bunlardan ilki Teorik sınav ikinciside Uygulamalı Direksiyon sınavıdır.

Teorik sınava girmek için Teorik Eğitimleri almak mecburidir 

Teorik dersler olan ;

16 saat Trafik ve Çevre Bilgisi Dersi

8 saat  İlk yardım Bilgisi Dersi

6 saat Motor ve Araç bilgisi Dersi

4 saate Trafik Adabı Dersidir 

Bu dersleri uzman kadrolarımızla projöksiyonlarla aynı anda hem göze hem de kulağa hitap edecek şekilde görsellerle kurumumuz da vermekteyiz.

Bu dersleri tamamlayan kursiyerler i e-sınav için sınav merkezlerinden randevu alınır kursiyere sınava gireceği aynı il içerisinde varsa birden fazla sınav merkezi hangisinden ve hangi saatte  randevu alınması için görüşüne başvurulur istediği yer ve zaman uygunsa alınır kursiyerin sınava girmesi için teorik sınav harcını yatırması gerekir.

Daha sonra eğitimini tamamlayan  kursiyer sınava girer

Sınav 4 dersin tamamını kapsyan 50 soruluk ve 45 dakikalık bir sınavdır.Sınavın sonunda kursiyerin geçip kaldığı sonuç tutanağı kursiyere verilir ve sisteme işlenir. Kursiyerin 4 teorik sınav hakkı vardır.

Bundan sonra kursiyer Uygulamalı Direksiyon Eğitimine alınır bu eğitimin 2 saati simülatör eğitimi 14 saati de Uygulamalı Direksiyon Eğitimidir.

Biz kurum olarak şahsen simülatör eğitimin Ülkemizde sürücü eğitimi için önerilen  simülatörlerin yetersizliğimnden dolayı çok faydalı olduğuna inanmadığımızdan dolayı toplam 16 saatlik eğitimin tamamını AKAN TRAFİKTE vermekteyiz

Uygulamalı Direksiyon eğitimi 16 saat Birebir vermekteyiz ki bu eğitim böyle verilmeli yani 50 dakika ders 15 dakika dinlenme şeklinde verilmelidir.araca eğitimi alan kursiyerden başkası alınmamalıdır.

Örnek olarak araca 3 kursiyer alıp kişi başı 15 dakika araç kullandırıp 30 dakika araç kullanan diğer 2 kursiyerin  15 dakika araç kulanması izlemek ve öğreticinin anlattığı dinlemek ; sorulduğunda da sizde diğer adayları izlediniz ve hocanın anlattığını dinlediniz demek  eksik eğitimdir.

Böyle Eğitim olmaz .BU ŞEKİLDE EĞİTİM VEREN KURUMLAR EKSİK EĞİTİM VERMEKTEDİR. Lütfen bu şeklide eğitin veren kurumlarda Hakkınızı arayınız.

Uygulamalı Direksiyon Eğitimlerini birebir veriyoruz ve herkes tarafından böyle verilmelidir

Kursiyerlerin çoğu sorsanız bu Teorik ve Uygulamalı Direksiyon Derslerini bildiklerini söylemektedirler. .Aslında bilmiyorlar ki bu derslerde öğrenecekleri bir kural ve ya bir kısa bilgi belki kendilerinin veya başkalarının hayatını kurtaracaktır.

Toplam 16 saatlik Uygulamalı Direksiyon Eğitimini alan kursiyer Direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.Sınav harcı yatırılır ve Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği  saatte Cumartesi veya Pazar günleri sınava girer.

Direksiyon sınavlarını Mili Eğitim Bakanlığının SInav Yapıcıları tarafından yapılır ve müfettişler tarafından dışardan izlenerek gözlenir.

Direksiyon sınavları son derece ciddi yapılır.

Direksiyon sınavı 35 dakikadır 5 dakikası sınav değerlendirmesine tabii değildir.

Kursiyerin 4defa Uygulamalı Direksiyon  sınav hakkı vardır. 

Direksiyon sınavından başarılı olan kursiyerlere sertifikası teslim  edilir ve ehliyet harçları kamu bankalarına  yatırılarak Nufus müdürlüklerinden randevu alınarak sertikia ehliyee dönüştürülür

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİZ.