Sürücü kursu seçiminde hangi kriterler etkili?

Sürücü kursu seçiminde hangi kriterler etkili?

Ehliyet almak istiyorsanız öncelikle hangi kursa yazılacağınıza karar vermelisiniz. Evet, biliyoruz ki çoğu konuda olduğu gibi bu konuda da seçim yapmak bazılarınıza zor gelebilir. Sanırım çoğunluk için burada ilk kriter yazılacağınız kursun evinize, işyerinize veya okulunuza yakın olmasıdır. Dolayısıyla ilçe bazlı eleme yapmanız gerekecek. Diyelim ki İstanbul’da Ümraniye’de ikamet ediyorsunuz ve Ümraniye’de sürücü kursu arıyorsunuz, işte şimdi bakalım hangi kriterlerle başbaşasınız.

  1. Kurs merkezinin eğitim kalitesi: Seçenekler arasından eleme yaparken sürücü kursunun geçmiş sınavlarda başarı oranlarını araştırabilirsiniz. Neticede başarı oranı yüksek bir kurs sizin 1-0 önde başlamanızı sağlar. İlk sınavda başarılı olmak için bu kriter önem taşımaktadır.
  2. Sürücü kursu fiyatı: Fiyatlar sürücü kursları arasında çok büyük değişiklikler göstermese de ufak tefek farklılıklar olabilir. Dolayısıyla kurs seçiminde sürücü kursu fiyatlarını da araştırırken bir kriter olarak göz önünde bulundurabilirsiniz.
  3. Çalışma ve ders saatleri: Kursa yazılmadan önce saatler konusunda haftaiçi ve haftasonu olmak üzere sizlere sunulacak ders seçeneklerini araştırın. Çalışıyor, eğitim görüyor olabilirsiniz. Hem teorik hem uygulamalı dersler için sizlere uyabilecek seçenekler var mı kriterini mutlaka listenize ekleyin.
  4. Sürücü kursu eğitim araçları: Alacağınız ehliyet sınıfına göre uygulamalı ders yani direksiyon dersi alırken kullanacağınız araçları öğrenin. Kurs araçları çok eski mi vs gibi konular da sürücü kursu seçiminizi hızlandıracak kriterlerden biri olabilir.

Yüzlerce sürücü kursu arasından seçim yapmak elbette zordur. Ama yukarıda bahsettiğimiz kriterler sizlerin çok işine yarayacaktır. Eğer sizin de Ümraniye’de sürücü kursu ihtiyacınız varsa Tümbay Sürücü Kursu olarak sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyarız.